Psychoedukacja

Instagram: @mind_site

  • by

Po najwięcej treści związanych ze zdrowiem psychicznym, samoopieką (self-care) i psychoedukacją serdecznie zapraszam na mój profil instagramowy, gdzie systematycznie dodaje rozmaite infografiki oparte o tematykę zdrowia psychicznego. https://www.instagram.com/mind_site/

Depresja jesienna

  • by

Depresja czyli sezonowe zaburzenie afektywne (SAD) to rodzaj depresji, charakteryzujący się pojawieniem objawów depresyjnych w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące wiosną lub latem.

6 emocji podstawowych

  • by

Do czego służą emocje i jaką pełnią funkcję w życiu człowieka?

W którą stronę iść… tzn. jak wybrać NURT TERAPEUTYCZNY?

  • by

Nierzadko zdarza się, że pacjenci decydują się wybrać do terapeuty opierając się na tzw. poczcie pantoflowej -z polecenia, podczas gdy jego problem czy trudność ma zupełnie inną specyfikę.
Warto pamiętać, iż NIE KAŻDY RODZAJ PSYCHOTERAPII JEST ODPOWIEDNI DLA KAŻDEGO PACJENTA. Dlatego tak istotne jest znalezienie odpowiadającego Ci nurtu, czyli metody psychoterapii.

Jak wybrać psychoterapeutę?

  • by

Zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu współpracy z psychoterapeutą warto wziąć pod uwagę wiele czynników, których uświadomienie sobie pozwoli stanowczo usprawnić proces szukania odpowiedniego specjalisty oraz co najważniejsze uniknąć późniejszych zawodów i rozczarowań.